logo

Divadelní představení

diplom

diplom udělený obci v soutěži Vesnice roku

V letošním roce se obec Zámrsk poprvé zúčastnila krajského kola soutěže o titul Vesnice roku Pardubického kraje. Při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže 12. srpna 2017 v obci Lukavice získala obec Diplom komise za oživení ochotnických tradic. Jsme rádi, že právě činnost našeho spolku hodnotící komisi zaujala.

Ducháčkové

Ducháčkové

komedie z neživota jednoho hřbitova.

Zneuznaný spisovatel Vilém Záducha se jednou přesně o půlnoci zastřelí. Jako nový duch svým přístupem otřese konzervativní Radou starších, najde si milenku jménem Apolena, zkouší duchařské možnosti (kibicování karbaníkům, našeptávání hříšných myšlenek) - a pak přichází konflikt...

Zkoušky čerta Belínka

Zkoušky čerta Belínka

Zkoušky čerta Belínka - pohádka o třech dějstvích Příběh plný citu, porozumění, lásky, zloby, nenávisti a štěstí

Ženitba

Ženitba

„Jak člověk začne z dlouhé chvíle přemýšlet, tak pochopí, že se koneckonců fakticky musí oženit,“ řekl si Podkolatov. Tak začíná komedie Nikolaje Vasiljeviče Gogola (1809–1852) Ženitba. Jednoznačný titul zcela prozaicky vysvětluje, oč tady poběží: zápletka neskrývá nic jiného než jedny dost rozpačité námluvy.

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert

Divadelní hra o polepšeném čertu, který se stane člověkem a pomůže odhalit ďábla převlečeného za faráře.

Tolštejn

Černý den na Tolštejně, aneb veselé krveprolévání tamtéž

Jednalo se o veršovanou frašku, v níž nechyběla neobvyklá rytířská klání, loupeživí rytíři, prohnilá šlechta a třeskutý humor..